• Naslovna / Bilten / Istorijat

Istorijat

Institut za transfuziju krvi Srbije izdaje stručni časopis pod nazivom "Bilten za transfuziologiju", medicinski časopis Udruženja transfuziologa Srbije i Srpskog lekaraskog društva, u kome se objavljuju naučni i stručni radovi iz oblasti transfuziologije i drugih srodnih grana medicine.

Prvi broj časopisa je objavljen 1954. godine. Od tada, Bilten izlazi neprekidno 59 godina, dva puta godišnje.

Bilten za transfuziologiju spada u kategoriju primarnih, indeksiranih naučnih publikacija. Radovi podležu recenziji, a sažeci se štampaju na engleskom jeziku.

Glavni i odgovorni urednici ovog uglednog medicinskog časopisa bili su dr Branimir Simonović, prim. dr Budimir Dinić, akad. prof. dr Stanoje Stefanović,  prim.dr Radmila Baklaja, a sadasnji glavni i odgovorni urednik je akademik prof. dr Bela Balint, redovni član SANU.